MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ

Yapım, Proje, Yönetim ve Sertifikasyon Yönetimi alanlarında müşterilerimize sürdürülebilir, ekonomik ve uygulanabilir çözümler üretiyoruz.

Ulaşım sektöründe hat, güzergah tasarımı, mimari ve statik tasarımlar; alt yapı deplase ve drenaj tasarımları gibi tüm uygulama tasarımlarının kontrollerini yapıyoruz ve inşaat işleri için imalat kontrollük ve müşavirlik hizmetleri veriyoruz.
Kamu ve özel sektör projelerinde “Proje Yönetimi” ve “BIM Danışmanlık” hizmetleri sağlıyoruz. Projelerin standartlara (PMI, ISO 21500) uygun yönetimini destekliyor; proje yönetimi ile ilgili politika, metodoloji ve şablonları organizasyon için hazırlıyoruz. Proje ekibine proje yönetimi ile ilgili eğitimlerin verilmesini sağlıyor ve uygulamada onlara rehberlik ediyoruz.

Ülkemizde uygunluk değerlendirme ve sertifikasyon süreçlerinde, demiryoluna ait ürün ve hizmetlerin milli yerli imkanlarla sağlanmasının geliştirilmesi amacıyla: 

- Sertifikasyon süreçlerin yönetimi 

- NoBo, DeBo, AsBo ve ISA süreçlerin yönetimi 

- Demiryolu araçları ve bileşenlerinin test, deney, muayene, gözetim, raporlama ve belgelendirme faaliyetlerinin yürütülmesi, Tip Onay ve Tescil süreçlerin yönetimi 

- Demiryoluna özgü eğitim programları 

- Test ve Analiz alanlarında hizmet veriyoruz.

Sahip olduğumuz tecrübeyi fikir aşamasından işletme aşamasına kadar başarıyla aktarıyor, sistemin tüm ömrünü değerlendirerek, müşteriler için toplam ömür maliyetlerini optimize edecek en uygun çözümleri sunuyoruz.

Tüketim incelemesi, yatırım planlaması ve verimlilik noktasında özel bir mevzuata tabi, uzmanlık, piyasa bilgisi ve uygulama tecrübesi gerektiren bir konu olan enerji yönetiminde: 

- ISO 5001 danışmanlığı, 

- Enerji Yatırımı Danışmanlığı 

- Yabancı yatırımcılar için Hibe ve Teşvik Danışmanlığı 

- Enerji Projeleri için Sözleşme ve Şartname hazırlığı 

- Ticari Binalar, Alışveriş Merkezleri, Endüstriyel, Tesisler, Soğuk Hava Depoları ve Fabrikalar için yasal Enerji Etütlerinin yapılması alanlarında hizmet veriyoruz.

Sahip olduğumuz mühendislik bilgisini ulaştırma sektörünün ilerlemesine katkı sunmak amacıyla paylaşıyoruz. Bu kapsamda başta ülkemiz olmak üzere dünyanın sayılı ülkelerindeki ulaştırma kurumlarına mesleki eğitimler veriyor; kurumların kapasitelerini geliştirmelerini sağlıyoruz.